Za český tým na Master Games v Turíně 2013 uspěli i hradečtí vodáci na C2 Hajdučík, Renčín

Section: SKVS Slavia HK, Aktuality

Hostitelem letošních světových veteránských her (World Masters Games) se ve dnech 3. až 11. srpna 2013 stalo italské město Torino – utkalo se zde 18 tisíc sportovců z 35 zemí pěti kontinentů ve 29 sportech. Trať slalomového závodu v Ivrea na řece Dora Baltea o obtížnosti ww IV dokonale prověřila více než stovku závodníků a každý, kdo ji dokončil, byl vítězem sám nad sebou. Obtížnost byla srovnatelná s Labskou soutěskou či tratí pod Lipnem a sanitka tu nestála jen pro okrasu. Zručnost místních chirurgů vyzkoušel i Miro Hajdučík, ale od závodu ho pár stehů pod okem neodradilo.


Český tým přivezl dvě absolutní prvenství - na K1 ženy Marcela Sadilová a deblkánoe Marek Jiras a Jaroslav Pollert, J. Pollert byl navíc celkově druhý na C1. Vítězství ve své věkové kategorii 50+ přidali také hradečtí deblkanoisté, bývalí reprezentanti a několikanásobní mistři republiky z SKVS Slavia na Slezské plovárně Miro Hajdučík a Tomáš Renčín. Další zlaté medaile pak získali Jaroslav Pollert na C1 (40+), Pavel Klimuškin a Martin Kašpar C2 (45+), stříbro přidal Martin Kašpar na C1 (45+) a bronz Marek Jiras na C1 (35+).

„Přes vysokou sportovní úroveň světových veteránských her, k níž se v případě vodního slalomu letos přidal i boj s opravdu hodně divokou vodou, jde vždy také o společenskou rovinu celé akce, setkání bývalých konkurentů různých věkových kategorií i opravdových legend tohoto krásného sportu a připomínku starých přátelství,“ poznamenává Tomáš Renčín.

Další fotografie jsou k dispozici například v článku na www.kanoe.cz (http://kanoe.cz/cz/sporty/slalom/12-clanky/5020-), webu Slezské plovárny (http://www.slezskaplovarna.cz) nebo oficiálním webu WMG (http://www.torino2013wmg.org/?lang=en).

Video pak na YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=joMiSTPloQE&feature=player_embedded).

Váha: 1040

Datum a čas události: